Yüzüklerin Efendisi Dizisi


Merhabalar. Yaklaşık bir buçuk hafta önce, Amazon şirketi, yeni Lord of the Rings dizisi için Tolkien Vakfı ve serinin telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros ile telif hakkını almak için görüşmeler yapıyordu.


Tam olarak dün sabah vakitlerinde Amazon sitesinin kurucusu Jeff Bezos Twitter'a yazdı:

(Yüzüklerin Efendisi hayranlarını yeni, epik bir Orta Dünya macerasına daha çıkaracağız.)


Amazon içerik bölümünün yöneticisi, Sharon Tal Yguado ise konuyla ilgili şu sözleri söyledi:

“Yüzüklerin Efendisi, nesiller boyunca edebiyat ve sinema severlerin hayal gücünü canlı tutan kültürel bir fenomen. Tolkien Vakfı, HarperCollins ve New Line ile iş birliğine girip bu çalışmayı gerçekleştireceğimizden ötürü heyecan duyuyoruz. Yüzüklerin Efendisi hayranlarını yeni, destansı bir Orta Dünya macerasına daha çıkaracağız.”

Peki ya dizinin konusu ne olacak? Konu tamamen olmasa da açıklamalardaki bir kelimeden açığa çıkıyor. O kelime ise, yeni.
Yani, yeni seri eskide anlatılan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit hikâyelerinden farklı bir konuyu ele alacak. Serinin geçeceği zamanın ise Yüzük Kardeşliği öncesi olması muhtemel.

Dizinin maliyeti ise şimdilik yaklaşık 150 milyon dolar. Tabii dizi ilerledikçe masraf da artacaktır.

Dizinin masrafının uçuk olduğunu düşünenler muhakkak olacaktır. Onlara film serisinin, toplamda 2.9 milyar dolar olduğunu söylemek yeterli. Bu kadar yüksek prodüksiyonlu bir yapım için bu paranın kolayca cepten çıkacağı söylenebilir.

Projeye ne zaman başlanacağı konusunda ise bir bilgi yok. Peki siz bu efsane serinin dizi olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bittiği gibi bırakılmalı mıydı? Yoksa gelecek yeni bir efsane için yerlerimizi tutuyor muyuz?


Yorumlar

 1. Tadında bıraksalar daha iyi olur gibi geldi. Benim fikrim, hiç bir filmin ,aman herkes sevdi tuttu bu,diyerek yapılan devamları ya da dizileri ilki gibi olamıyor.

  YanıtlaSil
 2. Bundan gurur duymuyorum ama Yüzüklerin Efendisi serisini okumadım ama gerçekten merak ettiğim bir seri ve dizi olmasında hiçbir sıkıntı göremedim. :) Bilgilendirme için teşekkürler, emeğine sağlık. ^_^

  YanıtlaSil
 3. hımm good news bu. kitaplarını filmlerini okudum izledim. dizi de iyi olur herhaldesi :)

  YanıtlaSil
 4. Filmi benim favori seri filmlerinden. O yüzden hem sevindim aslında. Her diziyi izleyemiyorum çünkü :)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Deep Tone'un ''BLOGLARDAN SEÇMELER'' yazısı üstüne gelip bir merhaba demek istedim...
  https://yesimlehertelden.blogspot.com.tr/
  Bu seriyi izlemiştim..Bakalım dizi fikri ne zaman hayata geçecek?

  YanıtlaSil
 6. Bu haber çok hoşuma gitti işte. Fantastiklerde en çok yakındıklarımdan biri "Eski zamanlarda şöyle güçlü ırklar vardı, şöyle ırklar bir araya geldi böyle savaşlar yapıldı" gibi cümlelerin geçmesi ve bize düşen şeyin ise o olayları hep hayal gücümüzle hayal edebilmeye çalışmak. Bu kitap için böyle olabilir fakat GoTs'tan sonra insan artık kanlı canlı o büyük fantastik olayları, eski yaşanmışlıkları da izlemek, büyüsüne kapılmak istiyor. Umalım da güzel olsun, yine Yüzüklerin Efendisi'ne doyalım :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar