Flash 4. Sezon 4&5&6


Merhaba. Flash'ın son 3 bölümünü yorumlayacağım. Keyifli okumalar... İlk bölümde android bir samuray tarafından, Central City istilaya uğramıştı:


“Ya dünyadaki en hızlı kişiyle kapışacağım ya da dünyayı yok edeceğim.”

Sonrasında Flash ekibi Barry'i Speed Force'dan geri getirmek için plan yapıyor ve başarıyorlar. Flash da Samuroid'le savaşıyor ve yeniyor.


Run Barry run!

Flash'ın Speed Force'dan gelmesi ile oluşan karanlık enerjiden, o an oradan geçen bir otobüsün etkilendiğini ve otobüste bulunan yolculardan karanlık maddeden etkilenip, meta-human'a dönüşen sadece 12 kişi olduğunu öğrendik. 2. ve 3. bölümlerde de bu metalardan 2 tanesini gördük. Biri teknoloji virüs kontrol mekanizması, biri de şans getiren ışıldaktı. Biliyorum çok iddialı isimler değil. Zaten genelde isim koyan Cisco.


4. Bölüm

Bu bölüm eski bir dedektif olan Ralph Dibny'nin, karanlık maddeden etkilenerek bir Lastik Adam'a dönüşmüş olduğunu gördük.


Cisco tarafında ise Gypsy'nin babası gelip, 24 saat içinde güç kullanmadan (hepsinin de Verb gücü var) kendisini avlayacağını söyledi. Bölüm boyunca Cisco'nun kaçışını ve en sonunda Gypsy'nin babasına kendisini kanıtlamasını izledik.


Bir de bölüm sonunda Flash, bu sezonda şimdiye kadar olan şeylerin (Gypsy konusu hariç) sebebinin DeVoe olduğunu öğreniyor. Bu adı, geçen sezonda da duymuştuk ve gelecekteki bir düşmanı olduğunu öğrenmiştik:


5. Bölüm

Bu bölümde Iris ve Barry'nin kız ve erkek tarafındaki bekarlık partilerini izledik.


Cisco, Barry'nin sarhoş olabilmesi için (normalde olamıyor çünkü kendi metabolizması, normal bir insandan çok daha hızlı çalışıyor) özel bir karışım hazırladı. Barry bölüm boyunca “I am the Flash!” deyip ortalıkta dolaşıp durdu. 


Bu arada Caitlin'in aslında iyileşmediğini, Killer Frost özelliğini kontrol altına alabilecek bir teknoloji ürünü kullandığını ve bu şeyi Amunet adında birisinden aldığını öğrendik. Bunun karşılığında da Amunet'in kas gücü olmayı kabul etmiş. (Amunet metali kontrol edebilen bir meta-human) 


Caitlin, Killer Frost olmak istememiş ve kaçmış. Amunet de bu yüzden kendisini geri getirmeye çalışıyor.

Bölüm sonunda Killer Frost Amunet'i öldürecekken, Iris onunla konuşup buna engel oluyor ve Amunet'in kaçmasına izin veriyorlar.

Amunet, para kazanmak için bir meta-human kullanıyordu. Bu meta'nın gözyaşları sindirildiğinde, gözyaşının içindeki kara madde aşk ilacı etkisi yapıyordu.


Bu meta-human bölümün sonunda DeVoe tarafından ele geçiriliyor. (gözyaşı kullanılan)

6. Bölüm
Bu bölümde Harry Wells'in başka evrenlerden edindiği arkadaşlarını gördük. Hepsi de Harry'di. Şu da dahil:


İnsan ve hayvan heykellerini canlandırabilen bir meta-human ile karşılaştık.


Bölüm sonunda Wells Konseyi DeVoe'nin kimliği olarak Clifford DeVoe adını buluyor. 


Yorumlar

 1. Hiç izlemediğim bir dizi ama ortadaki kel adam Uzay Yolu'nun kaptanıydı diye hatırlıyorum. Atılgan'ın üniforması da üzerinde çok karışık geldi, duymadığım gizli güçler filan. İlginçmiş:) Emeğine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. bilimkurgu dizilerini severek izlerim..flash'ı bi ara izlemiştim ama çizgi film kanalında mıydı neydi hatırmalamadım şimdi..yarı gençlik dizisi gibiydi..bunu da bi ara izlerim artık..

  YanıtlaSil
 3. biraz daha okursam başlarım ben bu diziye :D teşekkür edderim :D

  YanıtlaSil
 4. Uuu, Lastik Adam bayağı fantastikmiş. Hey, kafiye oldu: Lastik. Fantastik. Neyse. :)
  "Ya dünyadaki en hızlı kişiyle kapışacağım ya da dünyayı yok edeceğim." sözü bayağı iddialıymış ama eğer daha sonra "Ama hey, dünyadaki en hızlı adam zaten benim!" deseymiş daha iddialı olurmuş. ^_^

  YanıtlaSil
 5. Merhba blogunuzu ziyarete geldim. Sizi de bloguma beklerim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar